Regulamin

I Informacje ogólne

 1. Właścicielem sklepu internetowego amaszyny.pl zwanego dalej Sklepem jest P.P.H.U. AMASZYNY.PL Piotr Włodarczyk ul. Piaskowa 16 Dębogórze Wybudowanie, 84-230 Rumia NIP: 958-071-30-22
 2. Sklep dostępny jest pod adresem www.amaszyny.pl
  3. Składając zamówienie na www.amaszyny.pl Klient wyraża zgodę na umieszczenie w bazie danych amaszyny.pl i przetwarzanie swoich danych osobowych dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz zgoda na ich przetwarzanie jest konieczne do zrealizowania zamówienia przez amaszyny.pl

II Przyjmowanie zamówień

 1. Klient może składać zamówienia w Sklepie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

  2. Informacje o produktach prezentowane na stronach internetowych Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

  3. Rejestracja i założenie konta jest warunkiem koniecznym złożenia zamówienia w sklepie www.amaszyny.pl

  4. Zamówienia są składane przez formularz zamówień umieszczony na stronie internetowej www.amaszyny.pl przy każdym produkcie. Przez złożenie zamówienia należy rozumieć wypełnienie formularzu zamówienia znajdującego się w sklepie internetowym, zatwierdzenie go i automatycznie przesłanie do sklepu amaszyny.pl

  5. Zamówienia z błędnie wypełnionym formularzem oraz zamówienia, które nie zostaną potwierdzone, nie będą realizowane.

  6. Aby sfinalizować zamówienie należy dodać do “koszyka” wybrane przez siebie produkty, określić sposób przesyłki i formę płatności oraz wskazać dane do wysyłki. Po złożeniu zamówienia Klient otrzyma na podany przez siebie adres e-mail wiadomość potwierdzającą zamówienie.

  7. Wszelkie zamówienia składane za pośrednictwem sklepu, kontaktu e-mail, telefonicznego lub portali aukcyjnych wymagają potwierdzenia dostępności towaru oraz potwierdzenia przyjęcia do realizacji. Potwierdzone i przyjęte do realizacji zamówienie nie może być anulowane.

  8. Właściciel sklepu www.amaszyny.pl zastrzega sobie możliwość weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania w przypadku uzasadniającym wątpliwość co do rzetelności takiego zamówienia.

III Realizacja zamówień

 1. Zamówienie jest realizowane pod warunkiem, że towar znajduje się na magazynie. W przypadku braku towaru lub jego części Klient jest informowany o tym drogą mailową i podejmuje decyzję o sposobie realizacji zamówienia (anulowanie całości, realizacji części zamówienia).

  2. Sklep zastrzega sobie prawo anulowania zamówienia, jeżeli nie ma towaru na magazynie, o czym informuje Klienta e-mailem.

  3. Zmian w zamówieniu można dokonać tylko do momentu przystąpienia do realizacji zamówienia. Przez moment realizacji zamówienia rozumie się przekazanie go do wysyłki. Zmian można dokonać wyłącznie drogą mailową: biuroalupack@o2.pl

  4. Produkty zamawiane na indywidualne zlecenie Klienta nie mogą być anulowane oraz nie można wprowadzić zmian w zamówieniu.

  5. Przewidywany czas realizacji zamówienia:

  a) towary dostępne na magazynie – wysyłka do 4 dni roboczych,
  b) towary sprowadzane na zamówienie – indywidualny czas realizacji

  W przypadku płatności przelewem czas dostawy wydłuża się o czas realizacji przelewu.

  6. Standardowo do wszystkich produktów wystawiane są faktury VAT lub faktury VAT marża

  7. Ceny podane w sklepie internetowym amaszyny.pl są cenami brutto w złotych polskich, ostateczna cena do zapłaty jest ceną brutto w polskich złotych

7a. Cena netto jest dla transakcji międzynarodowych, klientów z UE posiadających NIP UE.

8. Sklep www.amaszyny.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie Sklepu, wprowadzania nowych towarów do oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych, bądź wprowadzania w nich zmian.

IV Dostawa

 1. Zamówiony towar wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej, spedycji.

  2. Koszty transportu ponosi Kupujący.

  2a. Koszty wysyłki podane w opisie danego przedmiotu obowiązują na terenie Polski. Poza granicami Polski, koszty naliczane są indywidualnie.

  3. Przesyłki wysyłane firmą kurierską zazwyczaj dostarczane są następnego dnia roboczego po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu.

  4. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub nie doręczenie towaru spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta.

  5. Termin otrzymania przesyłki to czas realizacji zamówienia + czas dostawy.

  6. Istnieje możliwość odbioru osobistego w siedzibie firmy.

V Formy płatności

Możliwe są następujące formy płatności:

– gotówka – przy odbiorze osobistym do 15000 zł
– przelew tradycyjny – z chwilą zaksięgowania wpłaty na naszym rachunku bankowym, zamówienie jest przekazywane do realizacji
– płatność za pobraniem
– leasing

VI Reklamacje, zwroty

 1. W przypadku niezgodności towaru z opisem zawartym w zamówieniu lub stwierdzenia wad fabrycznych w towarze Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji.

  2. Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 r. “o prawach konsumenta” konsument może odstąpić od umowy zakupionego towaru, w ciągu 14 dni od dnia odebrania przesyłki. amaszyny.pl dokona zwrotu ceny zakupionego towaru na rachunek klienta  – pod warunkiem odesłania towaru z wypełnionym formularzem odstąpienia od umowy. Koszty dostawy oraz odesłania nie podlega zwrotowi. Zwrot zapłaconej ceny jest możliwy tylko wówczas, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób uszkodzony i jest w oryginalnym opakowaniu wraz z załączonymi do towaru dokumentami Sprzedawcy.

  3. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji, Klient otrzyma przesyłkę z naprawionym lub wymienionym na inny towarem, a jeżeli nie będzie to możliwe Sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje inne dostępne towary w zamian.

  4. Podstawą reklamacji nie są różnice w wyglądzie towarów, oglądanymi na stronie internetowej, a dostarczonych klientowi, które to różnice mogą wynikać z innych parametrów, ustawień monitora.

  5. W przypadku, gdy produkt dotknięty, jest uszkodzeniami technicznymi, nie obowiązuje prawo odstąpienia od umowy ani gwarancji.

  6. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia towaru, które powstały w skutek transportu. Przed odebraniem przesyłki prosimy dokładnie ją obejrzeć. W przypadku, gdy opakowanie zostało uszkodzone lub istnieje podejrzenie, że zawartość została zniszczona prosimy o spisanie protokołu szkody w obecności kuriera (w miarę możliwości prosimy wykonać zdjęcie uszkodzonej paczki). Protokół stanowi podstawę do złożenia reklamacji w firmie kurierskiej.

VII Warunki gwarancji

Urządzenia i sprzęt warsztatowy używany

Przed zakupem należy zapoznać się ze stanem faktycznym i dokonać oględzin maszyny. Wyposażenie maszyny używanej może się różnić od wyposażenia takiej samej nowej maszyny, różnice mogą wynikać ze zmian dokonanych przez poprzednich użytkowników. Maszynę przed użytkowaniem należy wyregulować w/g. własnych potrzeb. Maszyny i narzędzia używane są sprzedawane bez gwarancji. Zakup maszyn, oprzyrządowania, części używanych oznacza akceptację regulaminu.

VIII Postanowienia końcowe

 1. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

  2. Wszystkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności sklepu są poufne i chronione zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. “O ochronie danych osobowych”.

  3. Sklep www.amaszyny.pl zastrzega sobie prawo zmiany treści regulaminu w dowolnym czasie.

  4. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z zaakceptowaniem wszystkich postanowień regulaminu.

  5. Towar w naszym sklepie jest używany (leżaki magazynowe), kupowane przedmioty urządzenia mogą się różnić niż prezentowane na zdjęciach.